Dobra lokalizacja nieruchomości – inwestycja
1.07.2022

Dobra lokalizacja nieruchomości – inwestycja

Dobra lokalizacja

Przed podjęciem decyzji w kwestii inwestycji w nieruchomości, warto dokładnie sprawdzić wszystkie ważne sprawy techniczne oraz formalne, które związane są ściśle z lokalizacją lokalu. Należy zwrócić uwagę między innymi:

 • czy jest zapewniony dostęp do mediów ( z jakich mediów można korzystać )
 • czy grunt posiada regulację prawną
 • czy dojazd do nieruchomości odbywał się będzie bez większego problemu, chodzi tutaj zarówno o okres budowy/remontu nieruchomości, jak i czas użytkowania obiektu
 • czy podczas przeprowadzania remontu/budowy będzie możliwy dostęp do potrzebnych mediów taki jak: prąd budowlany
  Inne ważne aspekty dotyczące nieruchomości
  Oprócz podstawowych kryteriów warto pamiętać o aspektach, które są szczególnie ważne dla klientów, przyczyniają się one w znacznym stopniu do zwiększenia atrakcyjności nieruchomości. Bardzo ważne jest:
 • czy okolica jest odpowiednim miejscem do prowadzenia biznesu, oraz czy odpowiada segmentowi naszych klientów
 • czy odpowiednie jest sąsiedztwo innych budynków, bądź czy planowana jest budowa innych inwestycji w pobliżu, warto o tym pamiętać i zwrócić na to szczególną uwagę, ponieważ inne inwestycje znajdujące się obok choć nie muszą, ale mogą oddziaływać w sposób negatywny na Twój biznes
 • czy łatwo dostać się do innych ważnych punktów.

Powodzenie inwestycji w nieruchomości

Nieruchomość znajdująca się w super lokalizacji jest niezwykle ważna i przyczynia się do większego rozwoju inwestycji, tym samym więcej osób jest nią zainteresowanych, co przekłada się na większe powodzenie. Warto również zaznaczyć, iż lokalizacja może mieć wpływ na uzyskanie dofinansowania ze strony banków.

Bez wątpienia inwestycja w nieruchomości w obecnym czasie jest bardzo przyszłościowa, jest to branża którą z roku na rok interesuje się coraz więcej osób. Nieruchomości potrafią generować bardzo dobre zyski, mogą okazać się Twoim najlepszym biznesem!