Problem ze sprzedażą nieruchomości?
8.02.2024

Problem ze sprzedażą nieruchomości?

Sprawdź główne powody!

Niewłaściwa prezentacja

Wstawiając do sieci ogłoszenie dotyczące sprzedaży nieruchomości wiele osób, chce zrobić to jak najszybciej. To jeden z głównych błędów. Ogłoszenie to swoista wizytówka nieruchomości. Żeby potencjalny kupujący chciał zobaczyć nieruchomość, najpierw musi zainteresować go ogłoszenie. W jego opisie powinny znaleźć się wszystkie niezbędne informacje dotyczące lokalizacji (dokładny adres), formy własności mieszkania czy innych szczegółów mających wpływ na ewentualną sprzedaż. Jednak to, co najbardziej zniechęca kupujących, to niefortunne oraz zrobione jakby od niechcenia zdjęcia. Często zawierają one nieestetyczne szczegóły lub nie pokazują całego wnętrza, co od razu rzuca się w oczy.

Niewłaściwa cena

Nabywca będzie zakładać, że cena ofertowa jest dopiero wstępem do negocjacji, da się ją jeszcze obniżyć. Jeśli podasz tu kwotę będącą dla Ciebie absolutnym minimum, może to utrudnić rozmowy już na samych początku. Pamiętaj jednak, że Twoja wyjściowa propozycja nie może być również zbyt wysoka, aby nie odstraszać potencjalnych zainteresowanych.

Brak czasu na kontakt z kupującymi

Nie odbierasz prywatnych telefonów w pracy? Rzadko oddzwaniasz? Wyciszasz telefon po 20:00, a na maila odpisujesz kilka dni po jego otrzymaniu? Właśnie to może zniechęcać zainteresowane nieruchomością osoby. W przypadku braku możliwości kontaktu, po prostu przejdą one do kolejnej ciekawej nieruchomości. Podobnie – jeśli czas na prezentację mieszkania będziesz mieć czas dopiero tydzień lub dwa od pierwszego kontaktu.

Niewłaściwe przygotowanie do prezentacji

Faktyczny stan nieruchomości nie powinien odstawać od jej wirtualnego wizerunku. Oznacza to, że przed każdą osobistą prezentacją, powinieneś postarać się jak najwierniej odwzorować przygotowanie wnętrza do zdjęć – posprzątać, usunąć niepotrzebne przedmioty, zadbać o dodatki. Niektórych odwiedzających peszy zbyt duża ilość domowników, innych – zwierzęta. Jeśli nie zadbasz o maksymalny komfort kupującego  nie poczuje się on po prostu dobrze – może to wpłynąć na decyzję o zakupie.

Alternatywą dla pozbycia się tego typu błędów, może być oddanie się w ręce profesjonalnych pośredników nieruchomości, którzy znajdą ewentualnych nabywców i przedstawią Twoje mieszkanie w najlepszy z możliwych sposobów.